Az előzsűri befejezte munkáját és ezzel kialakult a III. Hét Domb Filmfesztivál döntőbe jutott filmjeinek listája.

A június 15-i nevezés lezárulta után az előzsűri tagjai azonnal megkezdték a benevezett filmek megtekintését és értékelését, melynek eredményeként a mai nappal kialakult a végleges lista, amely filmek a Filmfesztivál zsűrije elé kerülnek.

A beérkezett közel 200 alkotás nem kis feladat elé állította a bírákat, és a szűkös határidő sem tette könnyebbé a dolgukat.

A felnőtt kategóriákban az alábbi filmek kerültek a verseny döntőjébe:

(A kategóriák listájában a sorrend nem tükrözi az előzsűri által adott pontszámokat, a sorrend véletlenszerű.)

Animáció

  • Lágymányosi Konstantinápoly - Rendező: Szremkó Bettina
  • ReMake - Rendező: Klingl Béla
  • MATCHES - Rendező: M. Tóth Géza
  • Bela - Rendező: Tóth Roland
  • Irijám és Jonibe - Rendező: Rófusz Kinga
  • Lengemesék 2 Tél a Nádtengeren - Rendező: Pálfi Zsolt
  • Átjáró másvárosba - Kértem a következőt - Rendező: Gelley Bálint Farkas
  • Draco a borzasztó – és förtelmes barátainak rémületes kalandjai - Rendező: Kelen Bálint
  • Kippkopp a hóban - Rendezők: Fabók Szilvia, Tama Mikori
  • Az utolsó vacsora - Rendező: Rófusz Ferenc

Ismeretterjesztő- és természetfilm

  • AZORI - São Miguel, Pico, Faial - Rendező: Poroszka Magyar Zsolt
  • A fehér szarvas - Rendezők: Török Zoltán, Hargittai László
  • A barakkváros foglyai - Rendező: Boros Ferenc, Horváth Zoltán
  • Isonzótól a Piavéig (1. rész) - Az Isonzó-front emlékhelyei - Rendező: Osgyáni Gábor
  • Bűnösök Kora - A Nikotinos Gyilkos - Rendezők: Lóth Balázs, Borsos Miklós
  • Vad Balaton - Rendező: Mosonyi Szabolcs
  • Rotschild Klári legendái - Rendezők: Oláh Katalin, Csukás Sándor
  • Múlt, jelen, jövő - Rendezők: Herczeg Zsolt, Miskolci Renato
  • Szabó Magda világsikere - Rendező: Papp Gábor Zsigmond
  • Magyar szentek lengyel földön - az orawkai (Kisárva) fatemplom története - Rendező: Balogh Ernő Zoltán

Dokumentumfilm

  • A brigád - a vajdasági Petőfi-brigád története - Rendező: Lavro Ferenc
  • Tiszta mozdulatok - Rendező: Tóth Péter Pál
  • Három tánc - Rendező: Halász Glória
  • A fegyházlelkész - Rendező: Varga Ágota
  • Könnyű leckék - Rendező: Zurbó Dorottya
  • Piedone nyomában - Rendező: Király Levente
  • Veteránfilm - Rendező: Hernáth Csaba
  • Gettó Balboa - Rendező: Bogdán Árpád
  • Szomszédaink, a magyarok - Kárpátalja - Rendező: Zámborszki Ákos
  • A mi Kodályunk - Rendező: Petrovics Eszter

Kisjátékfilm

  • Idegen hangok - Rendező: Wizner Balázs
  • Szerepzavar - Rendező: Szirmai Márton
  • Apám szíve - Rendező: Fazekas Máté Bence
  • Susotázs - Rendező: Tóth Baranabás
  • Ajándék - Rendező: Vajda Lili
  • Aki bújt, aki nem - Rendező: Schwechtje Mihály
  • Szokásjog - Rendező: Füzes Dániel
  • Maszatvár - Rendező: Szakonyi Noémi Veronika
  • Casting - Rendező: Csoma Sándor
  • Jövő szerdán - Rendező: Molvay Norbert

Egyéb

  • FightinGravity - Rendező: Ferencz Péter
  • 2018 BRB Nature and Hunting Films promóciós videó - Rendező: Budavári Roland Barnabás
  • Perhielion - Örvény - Rendező: Porkoláb Norbert
  • Örökké,.;!? - Improvizált Inspirációs Vízió - Rendező: Kotány Bence
  • Boldog Születésnapot Kazincbarcika! - Rendező: Bartók Bence
  • Arany Timi - Tökéletes verzió videoklip - Rendező: Gundy Kristóf
  • Sky Fanatic - Várj! - Rendező: Kovács István
  • Grindcabin - Rendező: Körtési András
  • Smink - Összetörve - Rendező: Varga Tímea
  • ELTE PPK Wonderland Gólyabál promo - Rendező: Engelmann Péter

A Nagyjátékfilm kategóriába nyolc film került nevezésre, így ott minden alkotás a döntőbe került.

Nagyjátékfilm

  • Este hívlak - Rendező: Bunda Rita
  • Örök tél - Rendező: Szász Attila
  • CURTIZ - A magyar, aki felforgatta Hollywoodot - Rendező: Topolánszky Tamás Yvan
  • Déva - Rendező: Szőcs Petra
  • Valami Amerika 3. - Rendező: Herendi Gábor
  • Engedetlen - Rendező: Moll Zoltán
  • Virágvölgy - Rendező: Csuja László
  • Szeretlek mint Állat! - Rendező: Novák Erik

A Diák kategóriában a külön zsűrinek (Dr. Gyenes Zsolt – egyetemi docens, médiaművész; Kis-Marics Tamás – médiapedagógus; Odrobina Tamás – pedagógus, zenész, fotóművész) köszönhetően minden film versenyben van a Filmfesztivál díjaiért. A beérkezett művek értékelését már ők is elkezdték, a zsűrizést augusztus 15-éig fejezik be.


A Filmfesztivál zsűrije (Reviczky Gábor, Kossuth – és Jászai Mari – díjas színművész, Thuróczy Szabolcs – Magyar Filmdíjas színész és Ternovszky Béla, Balázs Béla – díjas érdemes művész elnök vezetésével) augusztus közepéig értékeli a döntőbe jutott alkotásokat.

A III. Hét Domb Filmfesztiválon a versenyfilmek szeptember 9-14-ig láthatók minden nap reggel 9 órától este 21 óráig a Komlói Színház- és Hangversenyteremben, szeptember 15-én 10 órától matiné. Délelőtti vetítések elsősorban a diákok számára lesznek összeállítva.

A verseny eredményhirdetésére és díjátadójára szeptember 14-én kerül sor. A részletes programokról a szervezőbizottság a későbbiekben ad ki tájékoztatót.

A verseny résztvevőit e-mailben is értesítjük a döntőbe jutásukról.

Az III. Hét Domb Filmfesztivál támogatói:

Zanzibar Guru
Komlói Fűtőerőmű ZRt.