Elkészült a szeptember 9–14. között megrendezésre kerülő III. Hét Domb Filmfesztivál részletes műsorrendje.

Augusztus közepére befejezte a munkáját a filmfesztivál zsűrije, a fesztivál igazgatója pedig összeállította a részletes programot. A vetítések minden nap 9-21 óráig tekinthetők meg INGYENESEN a Komlói Színház- és Hangversenyteremben.

A döntőbe jutott filmeken kívül látható lesz néhány alkotás azokból is, amelyek ugyan nem kerültek be a döntőbe, de magas pontszámot értek el.

A versenyfilmeken kívül látható lesz még a zsűritagok egy-egy filmje is: pénteken Thuróczy Szabolcs (a zsűri tagja) főszereplésével kerül vetítésre a Tiszta szívvel c. nagyjátékfilm, szombaton Reviczky Gábor (a zsűri tagja) főszereplésével vetítjük a Zimmer Feri 1997-ben készült nagyjátékfilmjét, valamint a vasárnapi matinén kerül bemutatásra Ternovszky Béla (a zsűri elnöke) Macskafogó 2. - A sátán macskája című rajzfilmje.

Az alkotók mindhárom film előtt beszélnek a filmekkel kapcsolatos élményeikről, gondolataikról.

Színház- és Hangversenyterem Komló

A III. Hét Domb Filmfesztivál részletes programja:


2019. szeptember 09. / hétfő

09:00    Magyar retró 3.    (R.: Papp Gábor Zsigmond, doku.)
09:53    AZORI - São Miguel, Pico, Faial    (R.: Poroszka Magyar Zsolt, ismeret.)
10:19    NESZ    (R.: Barta Máté, kisjáték.)
   
SZÜNET       

11:00    Kétéltű    (R.: Kvalla Gábor Balázs, Polyák Péter, doku.)
   
EBÉDSZÜNET       

13:00    Lámpaidők    (R.: Krasznay Zoltán, Olajos Zoltán, doku.)
13:10    A megtartó atya - Utasi Jenő portréja        (R.: Lavro Ferenc, ismeret.)
13:26    Maszatvár    (R.: Szakonyi Noémi Veronika, kisjáték.)
13:50    Grindcabin    (R.: Körtési András, egyéb)
13:55    Isonzótól a Piavéig (1. rész) - Az Isonzó-front emlékhelyei    (R.: Osgyáni Gábor, ismeret.)
14:46    Isonzótól a Piavéig (2. rész) - Az Pive-front és Dél-Tirol emlékhelyei        (R.: Osgyáni Gábor, ismeret.)
   
SZÜNET       

15:50    Perújrafelvétel    (R.: Zilahy Tamás, kisjáték.)
16:31    Határtalan történet    (R.: Kertész Enikő, doku.)
17:33    Kárpátia - Magyarnak születtem        (R.: Bicskei Éva, doku.)
   
SZÜNET       

19:00    Valami Amerika 3.    (R.: Herendi Gábor, nagyjáték.)

2019. szeptember 10. / kedd

09:00    Kippkopp a hóban        (R.: Fabók Szilvia, Tama Mikori, animáció)
09:09    Lengemesék 2. - Tél a Nádtengeren        (R.: Pálfi Zsolt, animáció)
   
SZÜNET       

10:35    A mi Kodályunk        (R.: Petrovics Eszter, doku.)
   
EBÉDSZÜNET       

13:00    Smink - Összetörve    (R.: Varga Tímea, egyéb)
13:05    A fegyházlelkész         (R.: Varga Ágota, doku.)
14:14    Ajándék        (R.: Vajda Lili, kisjáték.)
14:26    A te neved         (R.: Domokos János, doku.)
   
SZÜNET       

15:35    A sommelier        (R.: Ducki Witek, kisjáték.)
15:46    Erdély és Románia „nagy egyesülése”    (R.: Margittai Gábor és Major Anita, egyéb)
15:52    Megbocsájtani igen, feledni nem    (R.: Kozma Zoltán, doku.)
16:44    A brigád - a vajdasági Petőfi-brigád története        (R.: Lavro Ferenc, doku.)
   
SZÜNET       

17:50    Casting        (R.: Csoma Sándor, kisjáték.)
18:19    Csík30        (R.: Kiss-Stefán Mónika, doku.)
   
SZÜNET       

19:00    Örök tél        (R.: Szász Attila, nagyjáték.)

2019. szeptember 11. / szerda

09:00    KINCSEK A MECSEKBEN (Négy hely, négy évszak)        (R.: Juhász Gyula, ismeret.)
09:15    Vad Balaton        (R.: Mosonyi Szabolcs, ismeret.)
10:07    Szépséges sebhelyeink        (R.: Keresztúri Ferenc, doku.)
   
SZÜNET       

11:10    A szenátor fodrásza - Alex        (R.: Beszterczey Judit, doku.)
   
EBÉDSZÜNET       

13:00    Perhielion - Örvény    (R.: Porkoláb Norbert, egyéb)
13:07    Idegen hangok    (R:: Wizner Balázs, kisjáték.)
13:18    Központi ügyelet        (R.: Szakcsi Ákos, kisjáték.)
13:40    Engedetlen        (R.: Moll Zoltán, nagyjáték.)
   
SZÜNET       

15:20    Tiszta mozdulatok        (R.: Tóth Péter Pál, doku.)
16:13    Cryene Donovan        (R.: Németh Dénes, doku.)
   
SZÜNET       

17:30    Bűnösök Kora - A Nikotinos Gyilkos    (R.: Lóth Balázs, Borsos Miklós, ismeret.)
17:56    Lágymányosi Konstantinápoly        (R.: Szremkó Bettina, animáció)
18:00    Szokásjog        (R.: Füzes Dániel, kisjáték.)
18:35    Forrócsoki    (R.: Gergely Bálint, Magyar Kristóf, Domokos Benedek, Bokor András, Biros Benedek, diák)
18:38    Jövő szerdán        (R.: Molvay Norbert, kisjáték.)
   
SZÜNET       

19:00    Virágvölgy    (R.: Csuja László, nagyjáték.)

2019. szeptember 12. / csütörtök

09:00    Draco a borzasztó – és förtelmes barátainak rémületes kalandjai        (R.: Kelen Bálint, animáció)
09:13    Egy év Hoppifalván        (R.: Rófusz Ferenc, animáció)
   
SZÜNET       

10:40    Vörös Rébék        (R.: Keil Adelaida Sába, kisjáték.)
10:48    Három tánc        (R.: Halász Glória, doku.)
   
EBÉDSZÜNET       

13:00    Szeretlek mint Állat!        (R.: Novák Erik, nagyjáték.)
   
SZÜNET       

14:45    A fehér szarvas        (R.: Török Zoltán, Hargittai László, ismeret.)
15:44    Bela        (R.: Tóth Roland, animáció)
15:54    Szerepzavar        (R.: Szirmai Márton, kisjáték.)
   
SZÜNET       

16:35    Tiltott absztraktok        (R.: Bánki Ákos, doku.)
17:37    Irijám és Jonibe        (R.: Rófusz Kinga, animáció)
17:50    Aki bújt, aki nem        (R.: Schwechtje Mihály, kisjáték.)
18:03    Kecskeméti kardok    (R.: Molnár H. Boglárka, doku.)
   
SZÜNET       

19:00    CURTIZ - A magyar, aki felforgatta Hollywoodot        (R.: Topolánszky Tamás Yvan, nagyjáték.)

2019. szeptember 13. / Péntek

09:00    Piedone nyomában    (R.: Király Levente, doku.)
09:57    Kakashere pörkölt        (R.: Trafikant András, kisjáték.)
10:06    2018 BRB Nature and Hunting Films promóciós videó    (R.: Budavári Roland Barnabás, egyéb)
10:10    Magyar szentek lengyel földön - az orawkai (Kisárva) fatemplom története    (R.: Balogh Ernő Zoltán, ismeret)
   
SZÜNET       

11:05    Szomszédaink, a magyarok - Kárpátalja        (R.: Zámborszki Ákos, doku.)
   
EBÉDSZÜNET       

13:00    Déva    (R.: Szőcs Petra, nagyjáték.)
   
SZÜNET       

14:25    Veteránfilm        (R.: Hernáth Csaba, doku.)
15:16    A barakkváros foglyai        (R.: Boros Ferenc, Horváth Zoltán, ismeret.)   
   
SZÜNET       

16:20    ReMake        (R.: Klingl Béla, animáció)
16:31    Apám szíve        (R.: Fazekas Máté Bence, kisjáték.)
16:47    Könnyű leckék        (R.: Zurbó Dorottya, doku.)
18:06    Alex    (R.: Farkas Adrienn, kisjáték.)
18:30    Az utolsó vacsora        (R.: Rófusz Ferenc, animáció)
   
SZÜNET       

19:00    Tiszta szívvel            (R.: Till Attila, nagyjáték.)

2019. szeptember 14. / szombat

09:00    Szabó Magda világsikere        (R.: Papp Gábor Zsigmond, ismeret.)
09:54    Táncból katedrálist        (R.: Boros Ferenc, Horváth Zoltán, Kozma Gábor, doku.)
   
SZÜNET       

11:00    ELTE PPK Wonderland Gólyabál promo        (R.: Engelmann Péter, egyéb)
11:02    Átjáró másvárosba - Kértem a következőt    (R.: Gelley Bálint Farkas, animáció)
11:11    A Dunakanyar és a Szentendrei-sziget titkai    (R.: Nagy-Kálozy Péter, ismeret.)
11:38    Susotázs    (R.: Tóth Barnabás, kisjáték.)
   
EBÉDSZÜNET       

15:00    A III. Hét Domb Filmfesztivál díjátadó gálája       

17:00    Gettó Balboa        (R.: Bogdán Árpád, doku.)
18:17    MATCHES        (R.: M. Tóth Géza, animáció)
18:20    Frici    (R.: László Dorina, kisjáték.)
18:44    Arany Timi - Tökéletes verzió videoklip        (R.: Gundy Kristóf, egyéb)
18:49    FightinGravity        (R.: Ferencz Péter, egyéb)
   
SZÜNET       

19:00    Zimmer Feri (1997)        (R.: Tímár Péter, nagyjáték.)

2019. szeptember 15. / vasárnap

10:00    Macskafogó 2. - A sátán macskája        (R.: Ternovszky Béla, animáció)

 

Aki biztosra szeretne menni, az regisztráljon a filmekre a 72/483-014-es számon. Helyét így fenntartják a film kezdete előtt 10 percig, utána odaadják másnak.



A rendezőbizottság a műsorváltozás jogát fenntartja!

Az III. Hét Domb Filmfesztivál támogatói:

Zanzibar Guru
Komlói Fűtőerőmű ZRt.
KVG ZRt.
Komló Víz Kft.
Total Art Nemzetközi Művészeti Egyesület
Fair- Expo Kft.
Műszer-elektronika Kft.
Keller Pincészet
Komlói Színház- és Hangversenyterem
Közösségek Háza Komló
Mini ZOO Komló
Profi Padló Lakberendezés